Pytania i Odpowiedzi, FAQ - węgiel, koks, miał, ekogroszek, orzech, kostka, opał - www.skladopalu.bydgoszcz.pl

Pytania i Odpowiedzi

W związku z tym, że zakup węgla to nie tylko spory wydatek dla budżetu domowego ale również dość duże ryzyko zostania oszukanym przedstawiamy poniżej listę najczęściej zadawanych nam pytań i nasze odpwiedzi na nie. Nie daj się oszukać i wybierz mądrze, pozorne oszczędności dziś, doprowadzą Cię do rozpaczy zimą.


Jaki węgiel oferuje Składnica?
Oferujemy węgiel tylko najwyższej jakości.

 

Co jest najważniejsze przy doborze węgla?
Przede wszystkim jego frakcja/rozmiar. Do pieców z podajnikiem stosuje się ekogroszek, do pieców klasycznych węgiel orzech lub kostkę a do miałowych miał.

 

Jak ważna jest kaloryczność w ekogroszku?
Jest istotna ale nie najważniejsza. Należy pamiętać, że im wyższa kalorycznośc tym większa spiekalność. Czyli stwierdzenie że "wyższa kalorycznośc jest lepsza" to mit. Optymalna wartość będzie oczywiście zależeć od rodzaju opału na pewno im wyższa kalorycznośc tym wyższa cena opału. Wybierz najlepszy dla siebie stosunek kaloryczności do ceny.

 

Inny skład węgla podaje wyższe wartości kaloryczności, dlaczego?
Należy bardzo uważnie sprawdzić tę informację, część nieuczciwych sprzedawców zamiast rzeczywstej kaloryczności podaje wartość ciepła spalania, bo jest ona zawsze wyższa i wielu klientów daje się nabrać na to oszustwo.To dwa różne parametry opału!


Jak nie dać się oszukać kupując węgiel, na co zwracać uwagę?
Triki jakie najczęściej stosują oszuści to: sprzedaż zagranicznego gorszego węgla jako polski, mieszanie węgla "na własną rękę" np. z węglem brunatnym, oszukiwanie przy ważeniu, nie podawanie kraju pochodzenia węgla, podawanie nieprawdziwych informacji o kaloryczności i pochodzeniu, odsiewanie grubszych frakcji i sprzedawanie jako miał, mieszanie węgla z kamieniami i wodą.
Bardzo ważne jest by kupować u sprawdzonych dostawców, często składy opału powstają z dnia na dzień i z dnia na dzień znikają by za rok znów pojawić się pod inna nazwą i w innym miejscu. Jeśli skład istnieje bardzo długo to znaczy, że nie ma się czego wstydzić i nie oszukuje kllientów.


Jak wygląda transport?
Oferujemy bezpłatny transport na terenie Bydgoszczy, już przy zakupie 1 tony dowolnego asortymentu.

 

Czy mogę być przy ważeniu węgla?
Jak najbardziej zapraszamy, ważenie odbywa się w obecności klienta.

 

Czy mogę zabrać węgiel własnym transportem?
Jest taka możliwość, zarówno dla opału luzem jak i ekogroszku w workach.

 

Opał to dla mnie ogromy wydatek jak sobie z tym poradzić?
Kupuj opał przez cały rok, sukcesywnie by na zimę uzbierać wymaganą ilość. Nie sugeruj się tylko ceną węgla, lepszej jakości opału zużyjesz mniej. Jeśli skład oferuje darmowy transport nic nie tracisz na systematycznym kupowaniu mniejszych ilości.

 

Masz inne pytania, zadzwoń do Nas lub napisz. Tel. 52 373 12 75 email: marys@skladopalu.bydgoszcz.pl